september 30, 2019

Riešenie sociálnych problémov na školách – výsledky prieskumu

Zaujíma vás, aké sociálne problémy trápia žiakov základných a stredných škôl? A kto tieto problémy na školách rieši? Sú nastavené procesy riešenia sociálnych problémov žiakov škôl efektívne a sú v súlade s platnou legislatívou?
Na tieto a na mnoho ďalších otázok sme hľadali odpovede v rámci prieskumu o súčasnom stave riešenia sociálnych problémov žiakov a o potrebe etablovania profesie školského sociálneho pracovníka v školách a školských zariadeniach.
Tu vám prinášame výsledky prieskumu.
august 21, 2019

Nový školský rok nám už klope na dvere…

Nový školský rok, nové odhodlanie...
Tak tento rok s tou svojou triedou budem vychádzať ešte lepšie... Ako na to?
Pomôžte mladým ľuďom pripraviť sa na to najdôležitejšie, čo v každodennom živote potrebujú – pomôžte im poznávať, kto sú, získať zručností efektívne komunikovať, zdravo zvládať a riešiť konflikty, starať sa o svoje duševné zdravie, dokázať riadiť svoj život – svoj čas, svoje nadanie a talent, svoje sny a túžby, žiť uspokojivé medziľudské a partnerské vzťahy.
Pre žiakov základných a stredných škôl máme pripravený program osobnosto-sociálneho rozvoja BYŤ ČLOVEKOM … to stačí.
máj 12, 2019

Na ceste k sebe…

Kto si? Aké vyznávaš hodnoty? Kto sú tvoje vzory?
Ako prebieha komunikácia? Akú úlohu hrá v komunikácii počúvanie? Prečo sú konflikty prirodzenou súčasťou života? Aká je pozitívna stránka konfliktov?
Si v pohode? Staráš sa dobre aj o svoje duševné zdravie? Čo tvoja budúcnosť? Ako žiť život podľa svojich predstáv?
Ako žiť uspokojivé medziľudské vzťahy? Ako spoznáš, keď ti do života príde ten pravý? Čo znamená milovať?

Na tieto a mnohé ďalšie otázky poďme spolu s mladými ľuďmi hľadať odpovede prostredníctvom programu osobnostno-sociálneho rozvoja BYŤ ČLOVEKOM ... to stačí.